1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Tayinci Eşi Olmak Ve Çeyiz

'Çeyiz' forumunda özlemmm tarafından 16 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Betül

Betül Moderatör Site Yetkilisi

Onun zorluğunu çekmekte artık sana kalmış birsey :) ben göze alırdım ..

2. Ruci

Ruci Yeni Üye

Eşimle konuşup değiştirtcem o zaman sürekli tabi yüreğine inmezse :) :)

3. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Salon ve oturma odasi yapip yemek masasi almamaktansa yemek masasi alip koltugu azaltmak daha mantikli :) kalabalik misafirin olursa (ayri sehirde zor) sandalye cekip oturulur, ama yere oturup yemek yedirilmez. 3+2+1+1 seklinde takim almak yerine 3+1+1 salona, ille oturma odasi da olsun diyorsan oradaya da 3'lu tek koltuk gibi daha az buyuk esya kullanmanda yarar var. bir kere yasayacagim diye bir sey yok, omur uzun mala takilma ileride de alinir alt tarafi koltuk masa onemli olan rahat etmek yuvada ;)

mldfyz ve Ruci bunu beğendi.
  4. Ruci

Ruci Yeni Üye

Eşimle konuşup değiştirtcem o zaman sürekli tabi yüreğine inmezse :) :)
    Valla haklısn canım tereddütlerim sona erdi şuan tamamen kararımı verdim alıyorum :) :)

5. Ruci

Ruci Yeni Üye

Valla hiç böyle düşünmemiştim canım ve kimseden de duymadım bu koltuk azaltma fikrini çok mantıklı geldi bu fikir :) haklısın Rabbim sevdicğimle bizi birbirimize bağışlasın da gerisi hallolur elbet :)

6. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Salon ve oturma odasi yapip yemek masasi almamaktansa yemek masasi alip koltugu azaltmak daha mantikli :) kalabalik misafirin olursa (ayri sehirde zor) sandalye cekip oturulur, ama yere oturup yemek yedirilmez. 3+2+1+1 seklinde takim almak yerine 3+1+1 salona, ille oturma odasi da olsun diyorsan oradaya da 3'lu tek koltuk gibi daha az buyuk esya kullanmanda yarar var. bir kere yasayacagim diye bir sey yok, omur uzun mala takilma ileride de alinir alt tarafi koltuk masa onemli olan rahat etmek yuvada ;)
    daha yasiniz cok kucuk kocaman bir hayat var, agir agir takimlar alip bir suru is cikarmaya hic gerek yok ;) Biz evlenirken L+1 aldik salona 1 yil sonra kendi evimize gectik esyalar buyuk geliyor gozumuze diye tekliden kurtulduk, kalabalik misafir geldi mi calisma odasindan sallanan koltuklari getiriyoruz veya sandalyeye oturuyoruz. Muhtemelen bu yaz L'yi de elden cikarip daha minimal 3+1+1 alacagiz tecrube hepsi hic dert etme :)

Ruci bunu beğendi.
  7. Ruci

Ruci Yeni Üye

Valla çok haklısın o alınan ağır seyleri bide temizlemek uğraşıp durmak var :) :) rahatladm ama azaltma yoluyla hem içimde kalmaz hem de daha rahat ederim senin fikrinle :)

8. Bride16

Bride16 İnci Üye+

biz de geziciyiz. Kiracıyız. Evimiz 3+1. Salon takımı aldım, ama süslü püslü koltuk değil, hepsi sandıklı , açılır kapanır, kullanışlı ve gayet güzel koltuklar. 2 tane 3lü 2 tsne tekli. Tv ünitesi ve tvyi de kaliteli aldım. Ama yemek masası almadım, iyiki de almamışım. Daha geniş oldu oda. Onun yerine mutfak masası aldım mutfağa ama iki tarafından açılanlardan. 8 kişi yemek yiyebiliyor. Çocuk odasında tek kişilik baza, boş odada da çmaşırlık ve ütü masası. Yatak odaso en uygun fiyatlısından aldık. Kısaca hepsi içime sindi. Kendi evim bile olsa yerleşik düzenim bile olsa sadece belki yatak odasından değiştiririm, o da bozulursa incinirse anca :)

9. mine

mine Aktif Üye+

Kızlar bende tayinci eşiyim.eşimin tayini Rize'ye çıktı.düğünümüzde Temmuz'un 8inde.fakat Haziran ayında tekrardan tayini çıkabilirmiş net birşey yok.beyaz eşyayı şimdiden almayı düşünüyorduk ödeyelim yavaş yavaş diye.ama bu tayin işi kafamızı karıştırdı alsak mı almasak mı bilemedik.Mayısta ev tutarız diyorduk ancak tayin belli olmadığı için Haziran'da evi tutcaz ama o zamanda ramazana denk geliyor ev tut,eşya al,çeyiz götür,ev yerleştir nasıl yetişcek ben ne yapmalıyım.böyle belirsizlik beni çıldırtcak yakında.tayinciyiz diye özendiğim şeyi alamıyorum hevesim kursağımda kalıyor.önüme gelen çok eşya alma diyor bunu bende biliyorum ama kolay olmuyor.

10. Bride16

Bride16 İnci Üye+

canım beyaz eşya şimdiden alınabilir birşey. Muhafazası kolay. Bszı markalar kendi stoklarında muhafaza ediyorlar, ne zaman ev yerleştirirsen o zaman alıyorsun, hatta daha günümüz ürünlerini alabiliyorsun. Anne evinde de yer varsa muhafaza edilebilir. Masraf olmasın diyorsanız şimdi alın bence, modası da geçmez 5 ayda.
    Biz de 1 ay öncesinden ev tuttuk. Gerçi eşyaları 2 ay önce aldık ama. Çeyiz götürme ve ev yerleştirme kolay iş. Çünkü mobilyaları aldığın yer de nakledebiliyor ücretsiz gideceğin şehre. Benim öyle oldu mesela, evdeki diğer çeyizlerimi de doldurduk nakil aracına :) gittik evi yerleştirdik. Annemle gece 11 gibi döndük. Çeyiz serme falan yapmadım zaten
    Ben zaten çok eşya sevmeyen biri olduğum için yuksrıdaki mesajımda belirttiklerimi aldım. İnanılmaz memnunum. Keyifle oturuyorum evim ve eşyalarımla. Önemli olan gerekli ve hoş şeyleri alabilmek

Glsrnysf bunu beğendi.
  11. mine

mine Aktif Üye+

Canım ya çok sağol çeyizi nakliye aracı ile götürme işi çok mantıklı :) bende çeyiz sermeyi düşünmüyorum memleketten kim gelipte benim çeyizimi görcek.eşyaları yerleştirmek yeterli.birde yatak odası dolabı sürgülümü yoksa kapaklı mı kullanışlı oluyor.kapaklı olursa kaç kapak ideal olur.sonuçta gideceğimiz evler küçükte olabilir.çok soru sordum galiba :) bende az ve öz eşya almayı düşünüyorum içinde mutlu Mesut ağız tadıyla oturalım yeter :)

12. Bride16

Bride16 İnci Üye+

mobilyacına öncesinde sorarsın ama evdeki çeyizleri de götürür müsünüz diye. Ben 100 kere söylememe rağmen büyük araç getirmedi. Sıkış tepiş sığdırdık. Eşyalar taşınırken çok fena kavga ettim adamlarla. Allahtan eşyalar zedelenmedi.
    ben sürgülü aldım 2 bölümlü onlar zaten. Ama çok iyi msrka almadım, en uygununa kaçtım. Arada kayıyor falan tutamıyorum, arada düzeliyor :D ama eşyalarımın hepsi sığdı bazalı olduğu için yatağımız bi de. 3+1 kira bizim ev. Gereksiz büyük bizim için çocuk yok çünkü. Bi odayı salon bi odayı yatak odası, bi odaya da eşimin bekar evinden getirdiği tek kişilik baza ve benim çalışma masamı, bi oda da boş kaldığı için. Turşu, salçalar koliler halinde, çamaşırlık ve ütü masası açık halde, ve kullanmadığım birkaç eşyam var. O oda da doldu yani :p mutfak ve salonu kaliteli aldım, gerisi önemsiz. Yerleşik düzenimiz olunca yemek odası, belki 3+1 evimiz olursa oturma odası yapabilirim bi L koltuk alırım :) ama şuan hakikaten böyle çok mutluyum. Darısı sana inşallah :) Allah bu süreçte kolaylıklar versin

13. mine

mine Aktif Üye+

Âmin canım :) bizde bulabilirsek 2+1 ev tutmayı düşünüyoruz bi oda yatak odası bi odaya oturma grubu boş kalan odaya da dediğin gibi ütü masası,süpürge falan koyarım.rabbim en güzellerini ilerde kendi evlerimize almayı nasip eder inşallah şimdilik böyle idare edeceğiz.açıkcası markalara gereksiz para vermek benimde içimden gelmiyor.aslında yer açısından sürgülü dolap çok kullanışlı ama abimlerinki yatağın üzerine düşmüştü Allah'tan çocuklar falan kalmadı altında ondan sürgülüye karşı hep bi ön yargım var bakalım ne yapcam çok kararsızım.

mysterious88 bunu beğendi.
  14. mysterious88

mysterious88 İnci Üye+

minecim bende lojmanda oturuyorum tayinciyim evlendiğimde eşyalarım yoktu çünkü tayin durumumu bekledim lojman çıkıp çıkmayacağı çıksa da 2+1 mi 3+1 mi olacağı belli değildi o sebeple eşya alımını beklettim çeyiz serme gibi bir düşüncem olmadığı için sorun da olmadım memleketimde oturuyorum annemler kayınvalidemler hepsi burda bir orda kaldık bir burda :) sadece mobilyayı 45 gün önce söyledik anca hazırlandı salona iki tane 3lü bir tane berjer aldım 3lülerim yatak oluyor sandıklı. oturma odasına da L koltuk aldım o da yatak oluyor yatak odamda da bazam var bunlar önemli asker polis eşleri için çünkü bir sürü kıyafetleri oluyor ve tayin olup gittiğimizde misafirimiz geldiğinde yatak olması çok önemli. gardrobumu sürgülü almadım bozulma ihtimali oluyor diye kapılı aldım 6 kapılı benimki mobilya konusunda görebilirsin fotoğraflarını paylaşmıştım. salona da yemek masası aldım gittiğim yere sığdırabilir miyim bilmiyorum. beyaz eşyalarını şimdiden alman ekonomik olur ama ordan oraya nakliye ücreti olacak gittiğiniz yerden almanız daha mantıklı geldi bana:begendim

mine bunu beğendi.
  15. Bride16

Bride16 İnci Üye+

Acaba beyaz eşyayı seçip, ödemeye başlayıp mesela Ankarada, tayin yeri belli olunca o şehirdeki beyaz eşyacıdan alınabilir mi. Yani ödemesi şuanki şehirde, alınacağı yer evin olduğu yer aynı markanın?

16. mysterious88

mysterious88 İnci Üye+

Ben onu sormuştum sehirler arasi gonderiyorlar o sehirdeki bayiden alinmiyor o zamanda nakliye parasi cikiyo ayni sehirden alin demislerdi

17. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Ben bulaşık makinesini Boschtan İstanbul da aldım ücretini ödedim Ocak gibi. Nisan da onlar Bursa şubeden gönderdiler gelip açtılar öyle yapıyorlar tabi :)

mysterious88 bunu beğendi.
  18. mysterious88

mysterious88 İnci Üye+

Bana bu şekilde söylemediler gülseren :oops:

Glsrnysf bunu beğendi.
  19. Bride16

Bride16 İnci Üye+

artık bizden geçti de, yeni evlenecek arkadaşlar için belki faydası olur diye sordum. Bu da şehirden şehre farklılık gösteriyor o zaman :)

20. Glsrnysf

Glsrnysf Süper Üye+

Ben bizzat öyle yaptım adama sordum göndeririz dedi. Hatta ürünü erken aldım ücretini ödedim eve getirmedim. Dugun yaklaşınca aldığım şubeye gönderebilirsiniz artık dedim. Eşimin annesi bizim evdeydi o zaman makine gönderildi kuruldu. Belki şehirden farklılık gosteriliyordur :)

Bu Sayfayı Paylaş