1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Nişan Masrafları Ne Kadar Tuttu?

'Diğer' forumunda Seda tarafından 10 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Nişan hazırlığı yapanlara fikir olsun, nişanlananlar masraflarını hatırladığı kadarıyla paylaşsın. Bu aileye göre hatta nasıl bir organizasyon yapacağına göre çok değişir. Nişan kız tarafına aittir yani fotoğrafçıyı da kız tarafı tutar, Mekan ve yiyeceği de kız tarafı ayarlar.

Biz 35-40 kişilik 1.derecen akrabalarla dışarıda yemekli nişan yaptık, yaklaşık 2.5 bin lira mekan tuttu (2012 yılında),
    Pasta 300 lira,
    masa çiçek süslemesi (100lira),
    dış çekim+nişan sırasında çekilen tüm resimler sıkı pazarlıkla 300e aldık, kıyafetlerimizi herkes kendi aldı benim elbisem 250 lira,
    ayakkabım 250 lira,
    kuaför de saç, makyaj, manikür 150 civarı bir şeydi yanılmıyorsam.
    Bohça yapmadık.

Toplamda bizim masrafımız ortalama: 3.500 gibi tuttu.

Yüzükler karşılıklı alınır aslında ama eşim almıştı bizde öyle ayrım pek olmadı :) 1200 falan tutmuştu. Erkek tarafı takısını, yüzüğü alıp geldi. Nişanda onların yapacağı çok bir şey olmuyor :) Düğünde de tam tersi oluyor zaten :)

BERENN, Yeliz, cimcime ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Pelin Alpar

Pelin Alpar Üye+

Merhaba :) benim nişanımda Şubatın 7'sinde. Şöyle bir hesaplama yaptım:
    • Ablamın kayın biraderinin gezi teknesi var 500 kişilik. Tanıdık olduğu için sadece mazot parasını vereceğiz 1.500TL ama bizim nişan ortalama 300 kişilik olacak
    • Patronumun eşi bana hediye olarak nişan pastası yapacak o yüzden ona para vermeyeceğim ama onun yaptığı herkese yetmeyeceği için dışarıdan da 250 kişilik kağıt içinde olan dilimli pasta alacağım ortalama 600TL tutuyormuş. bir de kuru pasta alacağım 300 kişilik o da 400 TL tutuyormuş.
    • Garson tutmam gerek 2 tane onlarda 200 TL etse
    • Fotoğrafları fotoğrafçı arkadaşım çekecek (dış mekan vs.)
    • Nişanda aile ve takıda isteyenler için ayrı fotoğrafçı tutacağım mecbur, ve video kayıt gerekli o da sanırım 200TL tutacak.
    • Büyük bir marketten Metro gibi içecekleri alacağım o da sanırım 150 TL tutar.
    • Masama çiçek koymak için diğer ablamın eşi sağ olsun tanıdığı çiçekçi varmış halledeceğini söyledi.
    Sanırım hepsi bu kadar :) nişanlığımı ve saçımı sözlüm yaptıracak, ben demeden o dedi sağ olsun.
    Bana maliyeti Toplam: 3,050 TL gibi birşey tutacak, ama illaki ekstra çıkar diye düşünüyorum.
    Bu arada eksik bir şey kalmış mı kızlar :D dışarıdan bakan daha iyi görür sanki :*

cimcime bunu beğendi.
  3. medgicc

medgicc İnci Üye+

ben salon tuttum 600 kişilik tanıdık diye 3.500 TL fotoğraf 500 ıvır zıvır bahşişler süslemeler 5 yada 6 denk geldi canım

cimcime bunu beğendi.
  4. kimyasalarpa

kimyasalarpa Üye+

Kizlar bence yasadiginz yeri soyleyin ona gore yorum yapalim cunku yukarda okudum 800 liraya tutmus bi arakadas nisan yerini.bizim burda hafta ici 3000 lira istediler haftasonu da en dusugu 3500 lira.biz kirklarelideyiz.bi cay bahcesyle gorustuk dha uygun olur belki diye ama o bile 3bin dedi.bide bizim burda dugun gbi olur eve gelene yemek verilir dugun salonunda da kuru pasta pasta mesrubat olur.kadin erkek herkes oynar eglenir.o sekilde olur yani bizim de yaz sonu nisan allah hepimize kolaylik versin :)

cilemmeric59 bunu beğendi.
  5. Yildizaybuke

Yildizaybuke Yeni Üye

Bizim burada erkek tarafı yapar maliyetlerde şöyle henüz olmadı 28 ocakta olacak
    Salon Hafta sonu 3000
    İkramlar 1600 (tatlı dondurma çerez meşrubat)
    Nişan elbisem (2600)
    Kuaför 350
    Ayakkabı 180
    Daha damat alışverişine çıkılmadı ama set ve alyanslar falan toplamda 15.000 bulacak burada nişana önem verilir

6. cilemmeric59

cilemmeric59 Yeni Üye

21 Eylül de nişanım oldu
    Tekirdağ Çorluda ikamet ediyorum
    Damat a takım elbise (hatemoğlu) 1510 tl
    bohça 2000 tl
    salon 4000 tl
    kuaför yanımda 2 kişi vardı 750 tl (erkek tarafı karşıladı)
    fotografçı (dıç çekim)1000 tl (erkek tarafı karşıladı)
    kuaför manikür pedikür 60 tl
    unuttuğum daha çok şey vardır ama 8000 tl kadar tuttu.

cikolatalikek bunu beğendi.
  7. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

21 eylül eşimle sevgili olduğumuz tarih :) size de mutluluklar Allah tamamına erdirsin :)

8. yasemin talip

yasemin talip Uzman Üye+

Bizimde 20ekim de olacak ortada daha hiç birsey yok bakalım ne kadr tutacak masraflar:)

9. cilemmeric59

cilemmeric59 Yeni Üye

amin çok teşekkür ederim :) Allah ım sağlık la bebeğini kucağına almayı nasip etsin :)

cikolatalikek bunu beğendi.
  10. cikolatalikek

cikolatalikek Uzman Üye+

Aminn teşekkür ederim isteyen herkese nasip olsun inşallah:)

11. cilemmeric59

cilemmeric59 Yeni Üye

İnşallah :)

12. Yeşilgözlübüşra

Yeşilgözlübüşra Yeni Üye

Nasipse 29 Ekim de nişanım olacak
    Orkestra 500 tl
    Düğün salonu 350 tl
    Damatlık ayakkabı 850 tl
    Nişan kameram 500 tl
    Bunlar bana ait olanlar
    Nişanlığım ayakkabım 2000 tl