1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Imam Nikahında Ne Gibi Sorular Sorulur?

'Nikah' forumunda Nazmiyee tarafından 12 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Nazmiyee

Nazmiyee Uzman Üye+

kızlar bir şey sorucam imam nikahı kıyılırken ne soruyorlar nasıl kıyıyorlar ? @Sebnem @Sahra @merveyksl ve diğer gelinler :)

2. Bihter

Bihter Uzman Üye+

İşte hoca aileyle ilgili bi konuşma yapıyor sonra herkesin yanında hep beraber duasını okuyor ikinize de üç kere sorup cevabını alıyor imza attırıyor bi kağıda Arapça bişeyler yazıp bide mehir mi ne var damat sana mehir olarak bişey vaadediyor ve yapıyor altın , bilezik gibi .

Nazmiyee bunu beğendi.
  3. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Vallahi gördüğüm kadarıyla hocasına göre değişiyor. Bizimki bildiğin Din Kültürü dersi verdi, üstüne bir de sözlü yaptı :confused: Kelime-i şehâdet getirmemizi istedi, mehirin anlamını sordu, ne kadar mehir istendiğini sordu aklına gelecek her dini konuyu sordu :)

Ebru, atlgnesra, sedaozer ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. ESRATAŞÇI

ESRATAŞÇI Uzman Üye+

yook ya tatlım sadece aılelerın onunde bır kac dua okuyor sonrasında ne kadar mehır ıstedıgını soruyor evetlerle kapatıyor konuyu genelde bole yapıyolar ablama da bole yapmıslardı :)

Nazmiyee bunu beğendi.
  5. türkan

türkan Süper Üye+

Canım hocaya göre değişirde bize namaz kılıyomusunuz dedi yok dedik.. mehiri sordu ve şu an ne istediğimi bile unuttum :D beş vakit kılmıyorum yani o da e ne sorayım o halde diye trip atıp nikah yaptı.. bazıları 32 faz falan soruyormuşş

Nazmiyee bunu beğendi.
  6. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Bizde de kalabalıktı hemen sonrasında gelin alma olacağı için :) Babamın arkadaşı benim de amcam gibi sevdiğim biridir şahidim olmuştu bana sorulan sorular baktım çoğalıyor dürttüm o cevap verdi hepsine :D Aynen farzları sünnetleri falan soruyordu, sonra kadınlı erkekli herkes dışından saymaya başladı biz eşimle yırtmış olduk :)

türkan bunu beğendi.
  7. elaedadnz

elaedadnz Uzman Üye+

bizede sorıular sordu eşim cvpladı biraz sohbet ettikler ben heycandan hadi kıyıda nikahı git imam amca dedim :) şahidimde yengemdı sıkıldıgımı anladı :)

8. türkan

türkan Süper Üye+

bizimkilerde çekemeyen öğrenciler gibi bizi süzdü :D Geçti gitti çok şükür ya

9. KübraTM

KübraTM Uzman Üye+

bizim dini nikahımızı kıyan hoca benim çocukluğumdan beridir talebesi olduğum hocamdı. öncelikle eşim,ben,babam,erkek kardeşim ve ablamın eşi ( eniştem ) ile beraber toplam 6 kişiydik. beni tanıdığı için '' mehir hakkında ne biliyosun '' dedi. bildiklerimi söyledim. sonra '' mehir olarak ne istedin '' dedi. '' ben bişey istemedim mehir olarak,bana aldıkları mehirdir heralde :) '' dedim. sonra eşime sordu. oda aldıklarımı zaten mehir olarak aldım dedi. nikahtan önce evlilik hakkında ne olması gerekir,nelere dikkat edilmesi gerekir onları anlattı. daha sonra nikaha geçti. anlattıklarım dışında soru-cevap olmadı aramızda. nikahtan sonra '' Adettenmiş bilmiyodum '' ağızların bir ömür tatlı olması için tatlı yendi. böylece nikah tamamlandı. :)

Nazmiyee bunu beğendi.
  10. imrenn

imrenn İnci Üye+

çok soru sormadı ama bizim hoca bayağı bi konuştu bide mehiri benim yerime halletti hiç hesabından bşicik anlamadım sadece 10 milyara tekabül eden bi altın hesabı yaptı bitti gitti hallediverdi ztn gelinliklerle başım boynum kapalı sıcakta piştim hiç ses çıkaramadım bide bayağı bi konuştu işte şimdi herkes facebookta resim paylaşıomuş her anını paylaşmak olmazmış hele ki hamileler karınlarını çekip atmasınlarmış,o gelmeden önce ben gelinlikle bi sürü selfie çektim haberi yok ama tabi hep başımı salladım söylediklerine :D:D:D sonra 3 kere kabul ettim dedik eşimle bize başta dedi size soru sorcam kabul ettim diceksiniz die o kadar 2 de şahit oluo yanında en son sorular sorulurken o kadar:gulumse

Bu Sayfayı Paylaş