1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Haftalık Bakım Rutinlerimiz

'Cilt Bakımı' forumunda daisy06 tarafından 2 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. daisy06

daisy06 İnci Üye+

p_104_b.jpg
    Çok fazla ürün kullanmamaya çalışıyorum. Ama her akşam eve girer girmez yuvarlak pamukla makyajımı bu temizleme sütüyle siliyorum. Yüzümü yumuşatıyor ve tahriş etmeden makyajı siliyor. Göz çevresinde de kullanılabildiği için tercih ettim ve memnunum, üçüncü kez aldım bitmek üzere.
    p_5955_b.jpg
    Ardından cilt düzleştirici ve temizleyici bu jeli kullanıyorum. Yine göz ve çevresinde de uygulanabilir olduğu için aman gözüme kaçtı telaşı da olmuyor. Güzel de temizliyor, sivilcelerim azaldı, siyah noktalarım dahi yok denecek kadar ve cildimi kurutmuyor, pırıl pırıl yapıyor.
    p_6058_b.jpg
    Jeli de uyguladıktan sonra tonik işlemine geçiyorum. Yuvarlak pamukla göz çevresinden uzak durarak yüzümü ve boynumu hatta dekolte bölgesini de tonikle geçiyorum. Mis gibi de kokuyor. İlk kez kullandım, henüz bitmedi ama tekrar alırım diye düşünüyorum.
    Bunlar günlük rutinim. p_4195_b.jpg
    Haftasonu da bir kez bu maskeyi uyguluyorum. İnce tabaka halinde sürüp en fazla on dakika sonra ılık suyla yıkıyorum. Çok memnun değilim, bitince başkasını alacağım.

Ayrıca bir de kendi uydurduğum bir maske var 3-4 günde bir aklıma geldikçe yapıyorum. Bir tatlı kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir yumurtanın beyazını karıştırıp sabaha kadar bekletiyorum. Hem sivilceleri iz bırakmadan kurutuyor, hem cildim besleniyor hem de ter oluşumunu engelliyor, parladığında bile kötü bir görüntü olmuyor. Yaklaşık bir buçuk yıldır yapıyorum ve memnunum.

Benden bu kadar @Kübra :)

Bihter, IHASRETI, Kubis ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. Seda

Seda Admin Site Yetkilisi

Bu da benim haftalik bakim rutinim, uzun zamandir bunlari kullaniyorum bittikce yeniliyorum kolay kolay ana malzemelerimi degistirmem:
    image.jpg
    1. Kil maskesi: cildimi kurutmamasi icin yalnizca T bolgemde haftada 1 kere kullaniyorum.
    Her gun yaptiklarim:
    2. Yuz temizleyici: su ana kadar kullandigim en guzel urun, cildimi yumusacik yapiyor, canlilik veriyor. azicik bir parca bile kopurup tum yuzu temizliyor ;) icindeki minik partikuller gozenekleri temizliyor.
    3. Losyon: cildin kurumasini onluyor, serum tarzi bir urun.
    4. Gozalti morluklari ve mimik kirisikliklarini onlemeye yardimci goz serumu. Duzenli kullanildiginda gozalti morluklari i azaltiyor gercekten.
    5. Nemlendirici krem: yapisi itibariyle cok sevdim bu kremi, cildimi yaglandirmiyor, gun boyu yumusakligini hissediyorum. Bu nemlendiricim bitmek uzere bu bitince daha yogun nem veren kirisik karsiti bir krem almayi dusunuyorum yas 27 onlem almak gerek :p :D

emosh, Nazmiyee, sevim ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. türkan

türkan Süper Üye+

İşte benim hepi topu bakımım :D
    Her sabah bu koruyucu
    indir (1).jpg
    Göz Makyajı temizleyicim
    indir.jpg
    Günlük olarak kullandığım bu jel
    indir (7).jpg
    Ardından bu tonik :)
    indir (3).jpg
    Ardından bu krem :) sıkılaştırıcı gül kremi ;)
    indir (6).jpg
    Haftada 2 kez bu peeling
    indir (2).jpg
    haftada 1 defa bu maske :) volkanik kil

indir (5).jpg
    Tüm bakımım bunlardan ibaret :) genel anlamda memnunum hepsinden :)

hilalozer, sevim ve Kübra bunu beğendi.
  4. Kubis

Kubis Uzman Üye+

Gözenkli ve karma bir cildim olduğu için bu ürünü kullanıyorum, aslında günde iki defa yapmam gerekiyor fakat azıcık üşengeç olduğumdan:p 2-3 günde bir kullanıyorum :)
    Bu temizleme jeli,
    Jelden sonra kullandığım tonik;
    Her gün yatarken sürdüğüm kremim;
    Haftada bir uyguladığım gözenek sıkılaştırıcı maskem;
    Bu da banyodan sonra uyguladığım peelingim, çok aşırı memnunum, cildim yumuşacık oluyor:dans
    Bunun dışında sivilcelerim için kullandığım, genellikle zor zamanlarımda aklıma gelen:p ama çok etkili olan sabunum;
    Bunların dışında yine haftada bir kez gül suyu-limon-bebek pudrası karışımından maske yaparım, yine sivilceler için.

biyologmerve, yildiz ve Kübra bunu beğendi.
  5. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

ben bu konuyu kaçırmışım :D

Günlük bakım rutinim sırasıyla:
    -Sabah=Temizleme köpüğüm ile yüzümü temizliyorum ve ardından tonik sürüyorum.

upload_2016-3-18_23-17-11.jpeg upload_2016-3-18_23-16-1.jpeg

cildim temizlendikten sonra yağsız nemlendirici'mi ve "BB krem'imi sürüyorum.

upload_2016-3-18_23-25-25.jpeg upload_2016-3-18_23-23-40.jpeg

-Akşam=Makyaj temizleme mendilim ile makyajımı çıkarıyorum

ardından yeniden temizleme köpüğüm ile cildimi temizliyorum ve tonik sürüyorum.
    son olarak yine nemlendiricimi sürüp, günümü tamamlıyorum :)

-Haftada 2 kez de, özellikle banyo esnasında, yüz maskesi yapıyorum.

upload_2016-3-18_23-38-8.jpeg

hilalozer ve Aylin bunu beğendi.
  6. Aylin

Aylin Süper Üye+

Maskelerimiz aynıı ;)

7. Bihter

Bihter Uzman Üye+

image.jpeg
    Makyaj temizlerken kullandıklarım image.jpeg
    Peelingi haftada 2-3 yapıyorum .lorealle hergün yüzümü yıkıyorum .gece yatmadan önce yüzüme ve ellerime kremimi sürüyorum ellerim için neutrogena kullanıyorum

gulakinn ve lülü bunu beğendi.
  8. Aylin

Aylin Süper Üye+

:yildizBen her sabah uyanınca ve her akşam uyumadan önce asla aksatmadan yüzümü jel ile temizlerim, toniklerim ve nemlendiricimi sürerim.

Her sabah güne taze cilt ile başlamak için bakım evet çok önemli ama gece uyumadan önceyi de göz ardı etmemek üşenmemek lazım. Çünkü cildimiz en çok uykudayken kendini yeniliyor. Ve bunu gün boyu kirlenerek tıkanmış gözeneklerle yapamaz. Bu kirler gözeneklerde birikerek siyah noktalara neden olabilir. Makyaj yapılmamış olsa bilee Uyumadan önce temizlik, nemlendirme şart :begendim

:yildizHaftada 2 kez peeling yaparak cildimi ölü derilerden ve siyah noktalardan arındırmaya çalışıyorum. (aknesi olanlar peeling kullanmamalı. Sivilcelerin yayılmasına neden olur.)

:yildizPeelingin ardından 1 günü gözenek sıkılaştırıcı maske, 1 günü ise nem maskesi yapıyorum.

Peeling in ardından bu maskelere geçmeden önce üşenmemişsem :
    yüzümü kaynattığım su buharına tutup gözeneklerimin iyice açılmasını sağlıyorum. Üşenmişsen bu aşamayı geçip direk maskemi yapıyırum. Üstüne tekrar nemlendiricimi sürüyorum :begendim

Cildim kuru ve hassas. Daha önce sadece sabah rutinim aksamaz diğerlerinde aksama olurdu. Ve 2 aydır asla aksatmıyorum. Hatunlar tavsiyedir! Sabah ve akşam temizliği asla aksatılmamalı! Peeling ve maskeler tuzu biberi tatından yenmez :aptal

sezinogün, AylinY ve melodika bunu beğendi.
  9. Aylin

Aylin Süper Üye+

10. ayln

ayln İnci Üye+

Microsilver-Yuz-Seti.jpg 15619599582156078439.jpg lr dan almış olduğum micro silver face wash ile önce yüzümü temizliyorum ardından micro silver face krem i sürüyorum yarım saat sonra gibi aloe vera jel kremi sürüyorum bunları her gün kullanmıyorum yüzümü tahriş ediyor yeni ürünler keşfetme vakti geldi benim için :gulumse

Bihter bunu beğendi.
  11. ayşenn

ayşenn Uzman Üye+

Malum kuzum yazmıştım daha öncesinde yüzümün kuruluğu hakkında. önerilerinizi dinledim. bir alışveriş yapıp bakıma vericektim kendimi haftasonu. ama kızım 2 gündür rahatsız evden çıkamıycam. alışverişimi ertelemek zorunda kaldım. bakım yapamıyorum uzun zamandır. alıp başlıycam hemen yazıcam buraya. :)

12. bride-to-be

bride-to-be Uzman Üye+

13. Bihter

Bihter Uzman Üye+

14. AylinY

AylinY İnci Üye+

Şu ara koşturmadan aksasa da genel olarak pek fazla alengirli olmayan rutinim şöyle;
    -Sabahları yüzümü temizleyicimle yıkıyorum ve yağsız nemlendiricimi sürüyorum (cildim karma.gece-gündüz nemlendiricimi ayrı tutuyorum)
    -Gece makyajımı çıkarıyorum tonik sürüp gece nemlendiricimi uyguluyorum
    -Haftada 2 kez duş esnasında gözeneklerim açıkken peeling yapıyorum
    -yaklaşık 10 günde bir burun bandı kullanıyorum benim için önemli.
    Bence tek eksiğim maske.Maske konusunda çoook üşengeç bi insanım :D

bride-to-be bunu beğendi.
  15. Aylin

Aylin Süper Üye+

Maskeyi ben de hep unutturdum ya ama alışınca üşenmiyosun :)

AylinY bunu beğendi.
  16. AylinY

AylinY İnci Üye+

Denedim ama oturtamadım bi türlü.İnşallah başarırım bi gün :D

Aylin bunu beğendi.
  17. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

benimde sabah ve akşam olmak üzere haftanın her günü kullandığım ürünler ;

WhatsApp Image 2016-12-07 at 13.03.37.jpeg
    yüzümü ıslatıyorum ve ardından bu yüz yıkama jeliyle göz çevrem hariç dairesel hareketle yüzüme uygulayıp yıkıyorum.
    WhatsApp Image 2016-12-07 at 13.03.38.jpeg
    buda akneler için kremi ikisi bir pakette satılıyor.bioderma sebiumla yıkanmış cilde, krem gibi göz çevresi hariç yediriyorum.o şekilde yüzümde kalıyor:)
    arada da burnumu ve çevresini siyah nokta bandı ile temizliyorum
    benimde bakımım bu şekilde oluyor:*

Aylin bunu beğendi.
  18. Aylin

Aylin Süper Üye+

Siyah nokta bantını ben de geçwn hafta ilk kez denedim. Aman dikkat fazla kullanımda gözeneklerin genişlemesine neden olabiliyor :begendim

Deniz Medine bunu beğendi.
  19. Deniz Medine

Deniz Medine Uzman Üye+

bunu bilmiyordum bak sağol canım.zaten çok kullanmıyorum arada uyguluyorum ama öğrenmem iyi oldu :begendim:*

Aylin bunu beğendi.
  20. Aylin

Aylin Süper Üye+

Rica ederimm ne demekk :arzula

Deniz Medine bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş