1. Tüm içerik bedava! Böyle devam etmesi için reklamlara tıklamayı unutma ;)

Çeyiz Parası (evlenme Ödeneği)

'Diğer' forumunda sevim tarafından 20 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. serpilakin

serpilakin Aday Üye

Teşekkürler canım.

Nudem bunu beğendi.
  2. rahime agyar

rahime agyar Aday Üye

6 ay degil cnm ya bnde yolladim 3 hafta icinde evrak kapandi şimdi odeme bekliyorum

3. suleumt

suleumt İnci Üye+

çeyiz parası ne oluyor biliyorsan biraz açıklar mısın?

4. serpilakin

serpilakin Aday Üye

Babası veya annesi vefat eden ve o kişi üzerinden maaş alan evlenecek kızlara veriliyor. Bi aylık aldığın parayı 24 ile çarpıyor sana bir kerede veriyor ama diğer 24 ay maaş alamiyosun.yani iki senelik parayı toplu olarak veriyor.

5. Ozgeo

Ozgeo Yeni Üye

Bu yazıyı 2 gün önce okudum bilmediğim birşey öğrendim çok teşekkür ederim benim aklkma takılan bişi var nikah kıyıp çeyiz parası için başvurduktan sonra sigortalı bir işe girsem çeyiz parasını alabilirmiyim.yoksa para gelene kadar sigortasız mı görünmem gerekiyor

6. suleumt

suleumt İnci Üye+

çok teşekkür ederim işime yaramıyor çok şükür. ama bir de evleneceklere çeyiz yardımı yapılacak diye bir durum vardı ya o mu diye düşündüm.

serpilakin bunu beğendi.
  7. Tomjoad

Tomjoad Yeni Üye

8. Tomjoad

Tomjoad Yeni Üye

Merhaba cnm yeni taslak ne zaman yürürlükte ben sigortalı bi işte çalışıyorum ama her işe baslamami ve ayrilmami SGK ya bildiriyorum.Ise başladığımda babamdan dolayi aldığım aylık kesiliyor .hem çalışıp hem de maaşı alabilir miyim ?

9. G_İ_Z_E_M

G_İ_Z_E_M Yeni Üye

10. Acacallis

Acacallis Yeni Üye

Çok ozur dileyerek özel bi soru sorucam nikak tarihiniz eski olduğu için yardımcı olabileceğinizi dusundum. Bende babamdan kalan bir maaş alıyorum ve bağlanma tarihi 2008den önce ben siteye baktığımda 24 katı diyordu ve bende güvenerek borca girdim su an da biraz keyfim kaçtı siz meblağ olarak ne kadar bi çeyiz parası aldınız gerildim kusura bakmayın sizide rahatsız ettim.

11. rahime agyar

rahime agyar Aday Üye

Yok cnm 6 ay falan hikaye ben 1 bucuk ay icinde aldim

12. Şeydaykut

Şeydaykut Aday Üye

Canım dilekçe mi gönderdin evlendiğine dair ve 2 ayı buldu öyle mi paranın yatması

tugcecesmeci bunu beğendi.
  13. Burçinarsln

Burçinarsln Yeni Üye

Ben ocak 8 de gonderdim dilekceyi subat 5inde bana evraklar geldi yani bir ay bile surmuyor aslinda :)

14. ozlemgokhan

ozlemgokhan Yeni Üye

Kizlar bende evlenicem sgk ya sordum basvurudan 2 ay sonra alirsiniz dediler

15. Meug

Meug Yeni Üye

Aylığı alırken sigortalı bir işe girince kesiliyor, diyelim işe girdim kesildi 1 sene sonra evlendim gidip başvuru yaptigimda bana bu parayı veriyor mu yoksa elimden bu imkan gidiyor mu ? İşe girmeyi düşünüyorum artık ama evliliğe 1 yıl var kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim

16. tugcecesmeci

tugcecesmeci Yeni Üye

Bende gelecek yıl evlenecegim ama suan sigortalı iste calisiyorum bu para icin sigortamin kac ay once kesilmesi gerek mesela benim babamdan maasim geri ne kadar sürede yatar ve nikahtan lac ay sonra bu para elimde olur basvurudan sonra sigortami baslatsam ne olur

17. tugcecesmeci

tugcecesmeci Yeni Üye

Bende gelecek yıl evlenecegim ama suan sigortalı iste calisiyorum bu para icin sigortamin kac ay once kesilmesi gerek mesela benim babamdan maasim geri ne kadar sürede yatar ve nikahtan kac ay sonra bu para elimde olur basvurudan sonra sigortami baslatsam ne olur

18. Celmas

Celmas Yeni Üye

Peki bu parayı aldıktansonra geri ödemesi falan olmadi değil mi ? Geri istemiyorlar

19. Celmas

Celmas Yeni Üye

Ceyiz parası aldıktan sonra.geri odemesi falan yok değil mi ?bende bunu merak ediyorum şimdi veriyorlar geri faizi ile almasınlar?bende evlenicem almak istedim.ama geri alıyorlar diye duydum sıkıntı yaşamamak için almaktan vazgeçtim bilgisi olan varmı?

20. Celmas

Celmas Yeni Üye

Tam.anlamadım bu konuyu nasıl verdiği parayı bizden geri mi alıyor ?

Bu Sayfayı Paylaş